Zwiedzanie Krakowa
– Vademecum
Żydzi na Kazimierzu
IMG_2822IMG_2801IMG_2771IMG_0935IMG_0932IMG_2828

Kazimierz na Dobry Wieczór – spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej

5 z 5 na podstawie oceny 4 klientów
(4 opinie klienta)

35,00zł

Kiedy na Skałce powoli cichnie muzyka wieczornych dzwonów, kazimierskie kawiarnie dopiero budzą się do życia. Czy to w letnią noc, gdy gwar z ogródków miesza się z muzyką klezmerów, czy w mroźny wieczór, gdy światło z okien niezliczonych lokali sączy się na ulicę wraz z aromatem świeżo parzonej kawy – warto zatrzymać się tu choć na chwilę.
Czas: ok. 1 godz.

Zobacz dostępne terminy Zobacz szczegółowy program zwiedzania

Informacje o trasie:

Kazimierz na Dobry Wieczór – spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej

Co zobaczymy:

– ul. Szeroką z synagogami Starą i W. Poppera

– Synagogę i cmentarz Remuh (z zewnątrz)

– Synagogi Tempel, Kupa i Izaaka

– Plac Nowy i kazimierskie kawiarnie

– Słynne „filmowe” podwórko przy ul. Józefa

Szczegółowy opis trasy:

Dziś jest częścią Krakowa. Ale niegdyś było to zupełnie samodzielne miasto, swoją nazwę zawdzięczające założycielowi – królowi Kazimierzowi Wielkiemu. Przez całe stulecia, aż do II wojny światowej, istniały tu dwie dzielnice: chrześcijańska i żydowska. W czasie zwiedzania poszukamy śladów tej drugiej.

Nasz spacer rozpoczniemy przy ul. Szerokiej – w samym sercu dawnej dzielnicy żydowskiej. Króluje nad nią synagoga Stara – najstarsza zachowana bożnica w Polsce, o średniowiecznym rodowodzie.

Krętymi uliczkami Kazimierza wyruszymy na poszukiwanie kolejnych synagog, zatrzymując się przy starym cmentarzu i w miejscach pamięci. Nie zabraknie okazji do opowieści o życiu, śmierci, religii i tradycjach dawnych mieszkańców dzielnicy żydowskiej.

Przy ul. Józefa zbliżymy się do granic dzielnicy chrześcijańskiej i zaglądniemy na najsłynniejsze filmowe podwórko Krakowa.

Przy Placu Nowym będzie okazja rozejrzeć się nieco wśród niezliczonych kazimierskich pubów, knajpek i kawiarni – i wybrać sobie miejsce na wyjątkowo dobry wieczór.

Czas spaceru: ok. 1 godz.
Cena: 35 zł/os

Opinie: 4 o Kazimierz na Dobry Wieczór – spacer po dawnej dzielnicy żydowskiej

 1. 5 z 5

  :

  Przed chwilą zakończyliśmy wycieczkę z Panią Elą. Było mega!!! Udzielił nam się klimat Krakusów i z chęcią znowu ją o coś wypytamy. Do zobaczenia.

 2. 5 z 5

  :

  Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli za świetną wycieczkę do Krakowie i umilenie czasu naszego zagranicznego gościa, który wyjechał zachwycony.

 3. 5 z 5

  :

  Wspaniałe i niezapomniane zwiedzanie z moją rodziną Krakowa. Polecam wszystkim rodzinom z dziećmi i dzieciom w ramach pobytów szkolnych wycieczkę Smoczym Traktem -Kraków dla najmłodszych. W bardzo fajny sposób przedstawione to co najważniejsze i bardzo ciekawie, i dodatkowe pamiątkowe albumiki z mapką i obrazkami do wklejania, zagadki. Dziękuję Pani Elżbieto

 4. 5 z 5

  (zweryfikowany):

  Świetny pomysł na spędzenie wieczoru i poznanie urokliwych miejsc Kazimierza. Chętnie tam wrócę za dnia. Miałam wiele szczęścia, że trafiłam w necie na taką ofertę. Szczerze polecam i serdecznie dziękuję raz jeszcze pani Elżbiecie za pokazanie Kazimierza z innej strony i podzielenie się wieloma „smaczkami” – profesjonalizm, życzliwość i dar zjednywania sobie ludzi – jednym słowem same plusy :)

Dodaj opinię