Zwiedzanie Krakowa
– Vademecum
Promocja!
Synagoga Stara
IMG_2822IMG_2801IMG_2771IMG_0935IMG_0932IMG_2828

Kazimierz na Dobry Wieczór

5 z 5 na podstawie oceny 4 klientów
(4 opinie klienta)

35,00zł 29,00zł

Kiedy na Skałce powoli cichnie muzyka wieczornych dzwonów, kazimierskie kawiarnie dopiero budzą się do życia. Czy to w letnią noc, gdy gwar z ogródków miesza się z muzyką klezmerów, czy w mroźny wieczór, gdy światło z okien niezliczonych lokali sączy się na ulicę wraz z aromatem świeżo parzonej kawy – warto zatrzymać się tu choć na chwilę.
Czas: 1 godz. 15 min.

Zobacz dostępne terminy Zobacz szczegółowy program zwiedzania

Informacje o trasie:

Kazimierz na Dobry Wieczór

Co zobaczymy:
w Dzielnicy Chrześcijańskiej:
– Kościół z Kryptą Zasłużonych na Skałce
– Gotycki kościół śś. Katarzyny i Małgorzaty
– Plac Wolnica z budynkiem dawnego ratusza
– Kościół Bożego Ciała
w Dzielnicy Żydowskiej:
– Słynne „filmowe” podwórko przy ul. Józefa
– Plac Nowy i kazimierskie kawiarnie
– Synagogi Tempel, Kupa i Izaaka
– Synagogę Remuh (z zewnątrz)
– ul. Szeroką z synagogami Starą i W. Poppera

Szczegółowy opis trasy:
Dziś jest częścią Krakowa. Ale niegdyś było to zupełnie samodzielne miasto, swoją nazwę zawdzięczające założycielowi – królowi Kazimierzowi Wielkiemu. Przez całe stulecia, aż do II wojny światowej, istniały tu dwie dzielnice: żydowska i chrześcijańska. W czasie zwiedzania odwiedzimy je obie.

Na początek Skałka – miejsce owiane legendą wydarzeń sprzed niemal tysiąca lat: o niezwykłych okolicznościach męczeńskiej śmierci biskupa Stanisława ze Szczepanowa.

Stamtąd, zaciszną uliczką, biegnącą wzdłuż klasztornych murów, przejdziemy w kierunku kościoła św. Katarzyny i Małgorzaty, wyjaśniając noszone przez niego, mroczne miano najbardziej pechowej świątyni w mieście.

Chwilę później będziemy już na placu Wolnica – dawnym rynku kazimierskim – pod gmachem ratusza. Spoglądając po drodze na kościół Bożego Ciała, zbliżymy się do granic dzielnicy chrześcijańskiej i przekroczymy ją przy ulicy Józefa, zaglądając na najsłynniejsze filmowe podwórko Krakowa.

Przy Placu Nowym będzie okazja rozejrzeć się nieco wśród niezliczonych kazimierskich pubów, knajpek i kawiarni – i wybrać sobie miejsce na popołudniową kawę lub wieczór przy winie.

Stąd widać już pierwsze synagogi. Obejrzymy je z zewnątrz, a wędrówka uliczkami Kazimierza będzie okazją, by opowiedzieć o życiu, śmierci, religii i tradycjach dawnych mieszkańców dzielnicy żydowskiej.

Czas spaceru: 1 godz 15 min.
Cena: 29 zł/os

Opinie: 4 o Kazimierz na Dobry Wieczór

 1. 5 z 5

  :

  Przed chwilą zakończyliśmy wycieczkę z Panią Elą. Było mega!!! Udzielił nam się klimat Krakusów i z chęcią znowu ją o coś wypytamy. Do zobaczenia.

 2. 5 z 5

  :

  Serdecznie dziękujemy Pani Izabeli za świetną wycieczkę do Krakowie i umilenie czasu naszego zagranicznego gościa, który wyjechał zachwycony.

 3. 5 z 5

  :

  Wspaniałe i niezapomniane zwiedzanie z moją rodziną Krakowa. Polecam wszystkim rodzinom z dziećmi i dzieciom w ramach pobytów szkolnych wycieczkę Smoczym Traktem -Kraków dla najmłodszych. W bardzo fajny sposób przedstawione to co najważniejsze i bardzo ciekawie, i dodatkowe pamiątkowe albumiki z mapką i obrazkami do wklejania, zagadki. Dziękuję Pani Elżbieto

 4. 5 z 5

  (zweryfikowany):

  Świetny pomysł na spędzenie wieczoru i poznanie urokliwych miejsc Kazimierza. Chętnie tam wrócę za dnia. Miałam wiele szczęścia, że trafiłam w necie na taką ofertę. Szczerze polecam i serdecznie dziękuję raz jeszcze pani Elżbiecie za pokazanie Kazimierza z innej strony i podzielenie się wieloma „smaczkami” – profesjonalizm, życzliwość i dar zjednywania sobie ludzi – jednym słowem same plusy :)

Dodaj opinię