Zwiedzanie Krakowa
– Vademecum
IMG_7362
vademecumkrakow2IMG_9068IMG_9301IMG_9286IMG_0761IMG_2635

Droga Królewska – Kraków w pigułce – spacer bez płatnych wstępów

5 z 5 na podstawie oceny 2 klientów
(2 opinie klienta)

35,00zł

Droga Królewska to trasa najchętniej wybierana przez odwiedzających Kraków. Jej wyjątkowa popularność bierze się stąd, że to właśnie pomiędzy Barbakanem i Wawelem mieścił się cały dawny Kraków, stąd niemal wszystkie najsłynniejsze zabytki można dziś zobaczyć podążając śladem polskich władców, przemierzających ulice miasta w drodze na koronację…

Czas zwiedzania: 2 godz.

Zobacz dostępne terminy Zobacz szczegółowy program zwiedzania

Informacje o trasie:

Droga Królewska – Kraków w pigułce – spacer bez płatnych wstępów

Co zobaczymy:
– Barbakan
– Bramę Floriańską i fragment murów obronnych
– ul. Floriańską
– Rynek Główny z Sukiennicami, wieżą ratuszową i pomnikiem A. Mickiewicza
– Kościół Mariacki (z zewnątrz)
– ul. Grodzką z kościołami śś. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja
– ul. Kanoniczą z domem J. Długosza
– Katedrę Królewską na Wawelu (zwiedzanie wnętrza bez wejścia na wieżę i do krypt)
– Dziedziniec Zamku Królewskiego
– Pomnik Smoka Wawelskiego

Szczegółowy opis trasy:
Zwiedzanie rozpoczyna się w jednym z krańcowych punktów Drogi Królewskiej: pod Barbakanem lub u stóp Wawelu.

Jeśli zaczynamy od strony północnej, na początek obejrzymy Barbakan wraz z ocalałym fragmentem średniowiecznych murów obronnych i pobliski fragment Plant. Stamtąd, przez Bramę Floriańską wejdziemy do miasta.

Pójdziemy wzdłuż ul. Floriańskiej, u wylotu której czekać nas będzie spacer po największym Rynku średniowiecznej Europy, z Sukiennicami, wieżą Ratuszową, kościółkiem św. Wojciecha i kościołem Mariackim.
Tu zatrzymamy się na chwilę, żeby wysłuchać hejnału z wyższej wieży kościoła – i ruszamy dalej.

Ulicą Grodzką, u stóp kościołów św. Piotra i Pawła oraz św. Andrzeja, podążymy w stronę ulicy Kanoniczej, pełnej uroczych kamieniczek. Stąd widać już będzie mury Wawelu.

Na Wzgórzu zwiedzimy Katedrę Królewską. Zobaczymy w niej ołtarz, przy którym odbywały się największe uroczystości w Królestwie Polskim, sarkofagi naszych monarchów i słynne kaplice, odwiedzimy też kryptę, gdzie spoczywają Marszałek J. Piłsudski i para prezydencka – p. Kaczyńscy.
Po wyjściu z Katedry odpoczniemy chwilę na dziedzińcu arkadowym Zamku Królewskiego, słuchając o dziejach tej niezwykłej budowli i jej mieszkańców.

Na koniec jeszcze spotkanie ze Smokiem Wawelskim, który – wbrew obiegowym opiniom – zionie ogniem tylko wtedy, kiedy sam ma na to ochotę – i nic tu nie pomogą żadne prośby, groźby ani sms-y!

Czas spaceru – 2 godz.
Cena: 35 zł/os

Opinie: 2 o Droga Królewska – Kraków w pigułce – spacer bez płatnych wstępów

  1. 5 z 5

    (zweryfikowany):

    Polecam. Bardzo dużo informacji, w tym dużo ciekawostek. Nawet dzieci były zainteresowane przez całe 2 godziny:) Bardzo dobrze zorganizowany spacer w odpowiednim tempie, z kompetentną i przesympatyczną Panią Anią. Pozdrawiam Panią Anię :)

  2. 5 z 5

    (zweryfikowany):

    Trasa w sam raz; 2 godziny to idealny czas zwiedzania – nie zdążysz się znudzić i jednocześnie dowiesz się najciekawszych informacji nt. Krakowa. Bardzo miła i kompetentna pani przewodnik. Gorąco polecam!!!

Dodaj opinię